Co robimy?

W ramach naszych działań prowadzimy kanały społecznościowe, w których codziennie popularyzujemy feministyczne wartości – publikujemy autorskie treści, udostępniamy artykuły prasowe i komentujemy bieżące wydarzenia. Nagłaśniamy wartościowe inicjatywy prokobiece, akcje społeczne i kampanie tematyczne na rzecz równouprawnienia. 

W ten sposób tworzymy naszych czasów.

Poruszając się w cyberprzestrzeni nieustannie mierzymy się z dezinformacją, mową nienawiści i próbami zagrożenia bezpieczeństwu naszych kanałów społecznościowych. Wielokrotnie byłyśmy atakowane i krytykowane zarówno przez osoby z formacji ultra-konserwatywnych, jak i upartyjnionych środowisk kobiecych. Od naszych użytkowniczek otrzymujemy informacje o przemocy ze względu na płeć, której stale doświadczają w internecie oraz o jawnej i ukrytej mizoginii, z którą spotykają się na co dzień. Stąd wiemy jak trudna jest wolnościowa emancypacja światopoglądowa w epoce cyfrowej.

Każdego tygodnia pomagamy kobietom i dziewczętom szukającym informacji na temat dostępności antykoncepcji i uwarunkowań prawnych związanych z przerywaniem ciąży. Nierzadko jesteśmy pierwszym kontaktem osób pokrzywdzonych przemocą seksualną.

Dzięki zbiórkom elektronicznym udało nam się przekazać ponad 40 tys. zł na poczet naszych podopiecznych - Zuzi i Agnieszki, które w drodze po sprawiedliwość dla gwałcicieli, doświadczyły przemocy instytucjonalnej i środowiskowego wykluczenia.

Bierzemy udział w wykładach, seminariach, konferencjach, wydarzeniach kulturalnych i szkoleniach związanych z tematyką feministyczną; współpracujemy z instytucjami i wydawnictwami, które popularyzują feministyczne wartości lub odwołują się do nich w swoich działaniach. 

Dążymy do upowszechnienia postaw feministycznych i uwolnienia dyskusji o prawach kobiet z wąskich kręgów akademickich i aktywistycznych.

Nie wspieramy polityków i polityczek ani partii – wspieramy zaangażowanie obywatelskie i aktywistyczne. Działamy w intencji wyborczyń i wyborców, a nie kandydatów i kandydatek na stanowiska państwowe. Nie jesteśmy i nie zamierzamy stać się partią polityczną, bo interesuje nas rozwiązywanie realnych problemów społecznych, a nie walka o władzę.

cookie
Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Więcej szczegółów dotyczących danych, które przetwarzamy znajdziesz w Polityce Prywatności.  Jeśli chcesz wyłączyć zbieranie danych, skonfiguruj ustawienia w swojej przeglądarce.