#sexedpl

 

Co?

Ruszamy z kampanią #sexedpl. Od 28 października cała Polska będzie rozmawiać o seksie!

 

Kto?

Za wszystkim stoi Anja Rubik. Anja od początku istnienia Dziewuch nas wspiera i głośno mówi o problemie praw kobiet w Polsce, szczególnie o prawach reprodukcyjnych. Tym razem postanowiła zabrać się za kwestię edukacji seksualnej.

 

Dlaczego?

Edukacja seksualna w polskich szkołach właściwie nie istnieje, a w obecnej wprowadzane zmiany idą w stronę jeszcze większego zamiatania tej kwestii pod dywan. O seksie, cielesności, zdrowiu i bezpieczeństwie w sposób naturalny mówi się mało i w świecie dorosłych, i w świecie osób młodych. Anja odpowiada na to „trzeba wziąć sprawy we własne ręce”.

 

Jak?

Anja Rubik zaprosiła 13 osób ze świata kultury, sztuki, polityki i mediów, które wraz z nią w jednominutowych filmikach poruszają któryś z tematów ważnych dla dorastającej osoby lub jej rodzica. Nie przedstawiono im ściśle napisanego scenariusza, mogły i mogli mówić tak jak czują. Dzięki temu filmiki są autentyczne, naturalne i osobiste. Do współpracy Anja zaprosiła i nas! Mogłyśmy wesprzeć tworzenie kampanii naszą wiedzą i doświadczeniem wskazując istotne kwestie w każdym z poruszanych tematów. Matronatem medialnym objęły akcję Wysoki Obcasy.

Zaproszeni goście: Mateusz Bansiuk, Robert Biedroń, Monika Brodka, Magda Cielecka, Jimek Dębski, Sebastian Fabijański, Marta Frej, Roma Gąsiorowska,, Mary Komasa, Maffashion, Dorota Masłowska, Anja Rubik, Maciej Stuhr, Małgorzata Szumowska

 

Dlaczego Dziewuchy?

Sercem Dziewuch jest kwestia dostępu do pełni praw reprodukcyjnych. Mówi o tym, że potrzebna jest pełna możliwość decydowania o swojej płodności. To znaczy, że powinnyśmy wiedzieć jak się zabezpieczać i mieć do tego odpowiednie metody. Edukacja seksualna to podstawa bezpieczeństwa o jakie walczymy.

 

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym!

 

Strona kampanii na Wysokich Obcasach: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/0,161189.html