Mamy rok!

Grupa Dziewuchy Dziewuchom, która powstała w internecie 1 kwietnia 2016 , w najbliższą sobotę obchodzi swoje pierwsze urodziny!

Fenomen Dziewuch to dowód siły mediów społecznościowych w rozpowszechnianiu idei i tworzeniu wspólnoty kobiet. Gdy rok temu postanowiłyśmy wymienić się na Facebooku informacjami na temat planowanej zmiany prawa aborcyjnego, nie przypuszczałyśmy, że rozpoczniemy tym ogólnopolski ruch społeczny złożony z blisko 50 grup regionalnych. Dziś sama grupa FB Dziewuchy Dziewuchom liczy ponad 100 tysięcy użytkowniczek, a ambasadorką ruchu jest Anja Rubik. Zasięg Dziewuch potwierdził się w wiralowej akcji „Popieram Dziewuchy”, do której przyłączyły się międzynarodowe gwiazdy – między innymi Juliette Binoche, Charlotte Gainsbourg, Milla Jovovich i Rita Ora.

Od roku tworzymy w internecie przestrzeń do dyskusji, organizujemy demonstracje i protesty, wywieramy nacisk na polityków i udzielamy się medialnie. Zaledwie 7 miesięcy po założeniu grupy Dziewuchy Dziewuchom otrzymałyśmy Federkę – nagrodę za działalność na rzecz kobiet przyznaną przez istniejącą od 25 lat organizacji Federa. Kilka dni temu w imieniu Dziewuch nominację do nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta za działalność społeczną otrzymała Barbara Ewa Baran – jedna z założycielek ruchu. Dziewuchy mają zatem wiele powodów do świętowania.

W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie i wszystkich zainteresowanych na wspólne celebrowanie rocznicy powołania grupy FB. Ostatnie miesiące dały kobietom wiele powodów do wychodzenia na ulice w masowych protestach, ale tym razem okazja do spotkania jest bardzo pozytywna. Dziewuchy stawiają na integrację, tworzenie więzi, wzajemne wsparcie i dobrą zabawę. Na program wydarzenia składają się przede wszystkim spotkania i rozmowy, prezentacja dziewuchowego kalendarium, akcja zdjęciowa „Jestem Dziewuchą” i wspólne jedzenie urodzinowego tortu. Bądźmy tam wszystkie – zabierzmy swoje koleżanki, córki, mamy i babcie.

Data: 1 kwietnia 2017
Miejsce: Fundacja Feminoteka, wejście: ul.Marszałkowska 34/50
Godziny: 12:00 – 20:00

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*