Dziewucho, ta statuetka jest dla Ciebie!

Z okazji 25-lecia Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny otrzymałyśmy statuetkę Federki, czyli nagrodę za naszą działalność na rzecz praw kobiet w Polsce. Na zdjęciu delegacja Dziewuch, które odbierały wyróżnienie w trakcie Gali Federy – przedstawicielki Matecznika Dziewuch oraz reprezentantki DD Łódź, DD Trójmiasto i DD Warszawa.

To dla nas wielki zaszczyt odbierać nagrodę przyznaną przez Federę, bo właśnie ta organizacja od 25 lat niezłomnie walczy o prawa kobiet. Z pewnością w tej kwestii jest w Polsce jeszcze wiele do zrobienia, ale nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że solidarność kobiet jest zauważalna i skuteczna. Kiedy działamy razem, mamy siłę.

Ruch Dziewuch to żywy dowód, na to że idee feminizmu zapoczątkowane przez aktywistki, polityczki i organizacje kobiece na długo przed nami, mają swoją kontynuację. Kobiety nie oddadzą zdobytych przyczółków wolności i będą walczyć o to co im się absolutnie należy. Nie zapominajmy jednak, że Dziewuchy to nie tylko koordynatorki ruchu, ale przede wszystkim obywatelki, które bronią swoich praw. Nasza delegacja to zaledwie symboliczna reprezentacja wszystkich kobiet, które od kwietnia 2016 miały odwagę głośno krytykować plany ograniczenia ich wolności, aktywizować swoje najbliższe środowisko, a wreszcie wyjść na ulice. Dlatego podziękowania należą się każdej Dziewusze z osobna. Ta nagroda jest dla nas wszystkich – obywatelek, które nie zgadzają się na łamanie prawa i ograniczenie ich wolności. Ostatnie miesiące udowodniły, że żadna kobieta w Polsce nie musi się już bać i czuć osamotniona w walce. Pokazałyśmy, że nie tylko jako córki, matki, babcie i przyjaciółki, ale także jako zupełnie obce sobie kobiety, potrafimy ramię w ramię przeciwstawiać się niesprawiedliwości i bezprawiu. Nie damy się zastraszyć fanatykom – czy będą to organizacje anti-choice, politycy czy hierarchowie kościoła. Będziemy reagować na każdą propagandową akcję wymierzoną w wolność kobiet.

Jeszcze raz dziękujemy. Dziewuchy Dziewuchom.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*