Nie twój strajk? Nie twój protest? Ale twoje dane osobowe!

W internecie od jakiegoś czasu można znaleźć apel do „lewicowych” mediów, którego inicjatorami są Fundacja Instytut im. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

W treści czytamy, że #czarnyprotest to „sztucznie napompowana” akcja niewielkiej grupy feministek,
a redakcje TVN oraz GW „wbrew faktom i poczuciu elementarnej przyzwoitości” próbują „wmówić społeczeństwu, że głos skrajnej mniejszości jest głosem wszystkich kobiet lub nawet całego narodu”…

Pod wirtualnym apelem znajduje się dość niepokojący dopisek: Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie przy ul. Augustiańskiej 28, 31-064 Kraków (administratorzy danych) w celu informowania o przebiegu kampanii oraz realizacji działań statutowych, w tym do informowania o organizowanych akcjach społecznych. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu i poprawiania swoich danych. W zakresie przetwarzania danych przez Fundację w celu informowania o przebiegu kampanii oraz realizacji działań statutowych mogą Państwo wnieść pisemne, umotywowane żądanie zaprzestania przetwarzania danych ze względu na Państwa szczególną sytuację. Udzielona zgoda może być w każdym momencie wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Komu tak bardzo zależy na zbieraniu naszych danych osobowych?

Krakowski Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Piotra Skargi to filia założonej w 1960 roku w Brazylii organizacji Tradiçao, Família e Propriedade (Tradycja, Rodzina i Własność). Statutowym celem TFP jest “obrona chrześcijaństwa przed zagrożeniem masonerii i komunizmu”, a jej filie istnieją w blisko 30 krajach. Obecnie najintensywniej działa w Ameryce Południowej, ale także w Niemczech, Francji i USA.

Instytut im. Piotra Skargi nadzoruje działalność instytutu Ordo Iuris i jest jego fundatorem.

W 2013 r. przeznaczył 50 tys. zł na rozruch Ordo Iuris i użyczył na pierwsze miesiące działalności prestiżowego lokalu blisko Uniwersytetu Warszawskiego”. Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris określa siebie jako „think-tank zrzeszający prawników broniących konserwatywnych wartości w praktyce stosowania prawa”. W logo instytutu znajduje się Lew Judy — taki sam, jak w logo brazylijskiej TFP.

drobny_druk
 Więcej znajdziecie tutaj:

  • http://www.rp.pl/Polityka/304129894-Kto-stoi-za-ustawa-o-zakazie-aborcji.html#ap-2
  • http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,19871039,organizacja-katolickich-prawnikow-stoi-za-drakonskim-projektem.html
  • http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/kraj/20160407/miliony-przeciwko-kobietom

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*